להתרגש, להתמודד, לסמוך

כולנו יודעים איך ילדים אוהבים לעשות דברים שאנו כמבוגרים כבר לא מעיזים. "לילדים אין פחד" אמר לי פעם איש חינוך, "זה אנחנו המבוגרים שמונעים מהם חוויות ואתגרים מלהיבים מתוך הפחדים שלנו"..

 

לעודד את תחושת המסוגלות

ככה זה עם ילדים, הם אוהבים לטפס, לקפוץ, להתנסות בחוויות גופניות שגורמות להם להרגיש את עצמם. 

 

במפגשי החוגים שלנו הילדים מגלים עולם שלם של התנסויות בהם דברים שאסור בבית הספר או בבית כאן מותר, אפשר, וכדאי לנסות. עולם החבל פורש קשת רחבה של מיומנויות ואתגרים המאפשרים לילד להעצים את בטחונו העצמי, ואת תחושת המסוגלות.

 

טובים השניים מן האחד

אנו משתדלים ליצור בחוגים מרחב שמעודד הצלחה שהיא משותפת. הפעילויות נבנות כך שהילדים נדרשים לשיתופי פעולה ועזרה הדדית. אופי פעילות שכזה גורם לילדים "לצאת מתוך עצמם" ולראות את האחר ובשלבים מאוחרים ללמוד לסמוך האחד על השני. לדעת לקבל עזרה, לדעת לתת עזרה הם שני צדדים של אותו ה"חבל". 

*החוג אינו חוג טיפוס

רקע

** החוג מבוסס על תחום ODT - OutDoor Training השם דגש על מכלול של אתגרים: פיזי, רגשי, חברתי (הרבה מעבר לסתם לטפס). סנפלינג וטיפוס זה רק כלי וקיימים כלים נוספים: הישרדות, שדאות וטבע תרפיה. במפגשים שלנו המשפחות יחשפו לעולם מרתק ומעצים של תחום החבל ו-ODT: הם יטפסו יחד, ילמדו טכניקות שונות יחד, ימציאו, יתכננו ויבנו,  ידמיינו, יעזו ויתנסו ביחד.  הורים וילדים יתמודדו ביחד מול מגוון משימות ואתגרים מהנים, פיזיים ומנטליים, כיחידים וכמשפחה בדרך ספורטיבית ייחודית ומהנה.  הם יחזקו את הקשר המשחתי, ישפרו כישורים בעלי חשיבות רבה בחייהם כגון: עבודת צוות, אחראיות אישית, עזרה אחד לשני, יכולת לסמוך אחד על השני, פתרון בעיות חשיבה אסטרטגית ויכולת להתמודד עם לחצים

 

ODT נולד באימון כוחות קומאנדוס אמריקאים אחרי מלחמת העולם השנייה. התפתח למסעות שטח ארוכים, אחר כך קצרים והיום מיושם בעיקר בסדנאות גיבוש לארגונים וחברות. מי שהשתתף בסדנאות כאלה יודע שמה שחשוב זה לא הכלי (משחק או טיפוס) אלא התובנות והנסיון ברמה אישית וקבוצתית: איך אנחנו הופכים קושי לאתגר, איך מתגברים על פחדים, איך מגיעים לתקשורת יותר טובה בקבוצה ואיזה כוח נותנת לנו קבוצה מגובשת... עובדים על יכולת לקבל את האחר, להקשיב ולשמוע. שמים דגש גם על שליטה עצמית, איזון, ויסות פנימי והקשבה עצמית 

 

בחוגים שלנו הילדים מקבלים כל פעם טעימה מעולם הענק והמגוון של ODT.

נושאים שנלמד במשך השנה

 

טכניקות טיפוס וגלישה 

טיפוס ספורטיב בצוק, טיפוס פרוסיקים, טיפוס ז'ומארים, שיטות גלישה ואבטחה כולל אבטחה עצמית, ויה פראטה, קשרים וקשירות, בנייה של תחנות טיפוס על עצים.

פארק חבלים:

גשר חבלים, גשר חוליות, סלאקליין, אומגה, קפיצת אומץ, רשת מארינס, סולם ענקים, סולם חבלים ועוד. לכל מתקן יש מספר ואריאציות וכמובן משימות מגוונות מעולם ה-ODT שמעבר לכיף יתנו גם ערך מוסף.

משחקי ODT:

מגוון עצום של משחקי חברה שנשחק בתענוג ועל הדרך גם נפעיל חשיבה, נבנה אסטרטגיות, נחתור לניצחון כקבוצה,נחדד את חושינו ונקשיב לעצמינו.

השרדות:

הבערת אש ללא גפרורים, בניית מחסה, ניווט בטבע, בישולי שדה, מעבר מכשולים, חץ וקשת, קליעה למטרה ועוד..

תוכנית

נתחיל את השנה מטיפוס ספורטיבי במצוק. אורך המפגש יהיה שעה וחצי. 

מאמצע אוקטובר נעבור לאחד הפארקים בלפיד. נכיר ונלמד טכניקות טיפוס שונות על עצים. נעבוד במתכונת הבאה: שלושה שיעורים בחודש עם תוכן אקסטרים (מתקני פארק חבלים או טכניקות טיפוס/גלישה) ושיעור אחד עם תוכן השרדות ו-ODT ללא מתקני גובה. אורך השיעור יהיה שעה. באביב נחזור למצוק שילת ונתרגל את כל החומר שלמדנו, נטפס מסלולים יותר קשים ונעשה סנפלינג מגובה 25-35 מטר!!!

איפה

סתיו - מצוק שילת. מקום המפגש "מצוק שילת" - מופיע ב-Waze

חורף - פארק הבוסתן בלפיד, ליד רחוב השקמה 74

אביב - מצוק שילת. מקום המפגש "מצוק שילת" - מופיע ב-Waze

מה קורה בימי גשם?

אם יהיה מזג אויר קיצוני שלא מאפשר פעילות נבטל את הפעילות. לקראת סוף שנה כל השיעורים שהתבטלו יוחזרו כפעילות גדולה ביחד עם ההורים (בהתאם לכמות השעות שהתבטלו).

התארגנות לפני כל שיעור

בגדים מתאימים לעונה, כובעים ונעליים סגורות. בקבוק מים, תיק קטן

בטיחות

הפעילויות מבוטחות תחת פוליסת ביטוח ייחודית הכוללת פעילות אתגרית כגון: פארק חבלים, סנפלינג, טיפוס ועוד. בניה והפעלה של מתקני גובה תיעשה על ידי מדריך מוסמך. לפני טיפוס ילדים מקבלים הדרכה מפורטת ממדריך.

ימי שיא

במהלך השנה יתקיימו ימי שיא 

לוח חופשות וחגים

לפי לוח חופשות החוגים של בית תרבות לפיד:

קבוצה 1

גילאים ו' וומעלה

יום א

ספטמבר-אקטובר: 15:15-16:45.

נובמבר-מרץ:15:30-16:30  

אפריל-יוני: 15:15-16:45

⦁    תשלום חד פעמים 250 ש"ח
⦁    תשלום חודשי 275 ש"ח.

קבוצה 2

גילאים ד-ה

יום א

ספטמבר-אקטובר: 16:15-17:45.

נובמבר-מרץ :16:30-17:30  

אפריל-יוני: 16:15-17:45

 

⦁    תשלום חד פעמים 250 ש"ח
⦁    תשלום חודשי 275 ש"ח.

קבוצה 3

הורים וילדים

יום א

ספטמבר-אקטובר: 17:15-18:45

נובמבר-מרץ:17:30-18:30

אפריל-יוני: 17:15-18:45

⦁    תשלום חד פעמים 350 ש"ח עבור זוג (הורה וילד אחד)
⦁    תשלום חודשי עבור זוג (הורה וילד אחד)  395 ש"ח. כל בן משפחה נוסף 150 ש"ח


 

Please reload

הרשמה
בכדי להבטיח את מקומכם בחוג יש להסדיר את התשלום ולהביא את מסמך "הצהרה והרשמה" (מצורף למטה) מודפס עם הצהרה וחתימה של לפחות הורה אחד של הילדם

מדיניות התשלומים

עלות החוג בקבוצות ילדים

 • תשלום חד פעמי על ביטוח ספורט אתגרי וציוד 250 ש"ח

 • תשלום חודשי 275 ש"ח

שיעור חד פעמי 95 ש"ח 

מדיניות ההנחות

 • הנחה 5% לילד שני בחוג. הנחות לבן משפחה שני ושלישי ניתנות רק מהמחיר המלא

 • אין כפל הנחות !

 • ניתן לשלם בצ'ק או העברה בנקאית או בכרטיס אשראי

 • התשלום בגין הפעילות הינו תשלום חודשי, משתתף לא יזוכה בגין השתתפות חלקית.

 

ביטולים ושינויים בהרשמה
 • הביטולים ייעשו בהודעה מראש במייל "בקשה לביטול השתתפות בחוג אתגרים וחבלים בטבע". את הטופס יש לשלוח לדוא"ל בכתובת info@tony-adventures.com. בכל מקרה חייב מבקש הביטול לוודא קבלת טופס הביטול על ידי נציג של טוני אדוונצ'ורס  .

 • משתתף אשר לא יהיה בידיו אישור קבלת מייל על ידי נציג של טוני אדוונצ'ורס על ביטול החוג ייחשב כמי שהמשיך להשתתף בחוג, וימשיך להגבות ממנו תשלום מלא.

 • ניתן לבטל חוג עד סוף חודש קלנדרי- הביטול ייכנס לתוקף חודש לאחר מכן.

 • החל מחודש דצמבר ועד 15 לחודש מרץ 2020 כל בקשת ביטול תידון לגופה ואם תאושר על ידי טוני אדוונצ'ורס יחויב המשתתף בתשלום של חודש אחד נוסף.

 • מועד אחרון להגשת בקשה לביטול חוג יהיה ה-15 לחודש מרץ 2020. 

 • לאחר התאריך הנ"ל יחויב המשתתף עד סוף שנת הפעילות, למעט סיבה בריאותית בצירוף אישור מתאים מרופא.

 • במקרה של פציעה או מחלה ממושכת יש להביא אישור רפואי מתאים. עם חזרתו של המשתתף לחוג יש להביא אישור רפואי המתיר את השתתפותו.

 • אי הופעה לחוג אינה פוטרת את המשתתף מתשלום.

 • אין ביטול והחזר כספים רטרואקטיבית.ילד\ה שהחסירו שיעורים מפאת מחלה לא יקבלו החזר 

 

 

 • Facebook - Grey Circle
 • Instagram - Grey Circle