• חפשו אותנו בפייסבוק

להתרגש, להתמודד, לסמוך

כולנו יודעים איך ילדים אוהבים לעשות דברים שאנו כמבוגרים כבר לא מעיזים. "לילדים אין פחד" אמר לי פעם איש חינוך, "זה אנחנו המבוגרים שמונעים מהם חוויות ואתגרים מלהיבים מתוך הפחדים שלנו"..

 

לעודד את תחושת המסוגלות

ככה זה עם ילדים, הם אוהבים לטפס, לקפוץ, להתנסות בחוויות גופניות שגורמות להם להרגיש את עצמם. 

 

במפגשי החוגים שלנו הילדים מגלים עולם שלם של התנסויות בדברים שאסור בבית הספר או בבית. כאן מותר, אפשר, וכדאי לנסות. עולם החבל פורש קשת רחבה של מיומנויות ואתגרים המאפשרים לילד להעצים את בטחונו העצמי, ואת תחושת המסוגלות.

טובים השניים מן האחד

אנו משתדלים ליצור בחוגים מרחב שמעודד הצלחה שהיא משותפת. הפעילויות נבנות כך שהילדים נדרשים לשיתופי פעולה ועזרה הדדית. אופי פעילות שכזה גורם לילדים "לצאת מתוך עצמם" ולראות את האחר ובשלבים מאוחרים ללמוד לסמוך האחד על השני. לדעת לקבל עזרה, לדעת לתת עזרה הם שני צדדים של אותו ה"חבל". 

DSCN8389 (Medium)
DSCN7858 (Medium)
DSCN8369 (Medium)
DSCN7811 (Medium)
DSCN7280 (Medium)
DSCN6616 (Medium)
DSCN6655 (Medium)
DSCN1494 (Medium)
DSCN6591 (Medium)
DSCN6577 (Medium)
DSCN6419 (Medium)
DSCN6410 (Medium)
DSCN6406 (Medium)
DSCN5869 (Medium) (Large)
DSCN4852 (Medium)
DSCN4666 (Medium)
DSCN4657 (Medium)
DSCN3355 (Medium)
DSCN4272 (Medium)
DSCN3877 (Medium)
DSCN4592 (Medium)
DSCN3126 (Medium)
DSCN2464 (Medium)
DSCN2071 (Medium)
DSCN2073 (Medium)
DSCN1828 (Medium)
DSCN0210 (Medium)
DSCN0818 (Medium)
DSCN3126 (Medium)

*החוג אינו חוג טיפוס

רקע

** החוג מבוסס על תחום ODT - OutDoor Training השם דגש על מכלול של אתגרים: פיזי, רגשי, חברתי (הרבה מעבר לסתם לטפס). סנפלינג וטיפוס זה רק כלי וקיימים כלים נוספים: הישרדות, שדאות וטבע תרפיה. במפגשים שלנו המשפחות יחשפו לעולם מרתק ומעצים של תחום החבל ו-ODT: הם יטפסו יחד, ילמדו טכניקות שונות יחד, ימציאו, יתכננו ויבנו,  ידמיינו, יעזו ויתנסו ביחד.  הורים וילדים יתמודדו ביחד מול מגוון משימות ואתגרים מהנים, פיזיים ומנטליים, כיחידים וכמשפחה בדרך ספורטיבית ייחודית ומהנה.  הם יחזקו את הקשר המשחתי, ישפרו כישורים בעלי חשיבות רבה בחייהם כגון: עבודת צוות, אחראיות אישית, עזרה אחד לשני, יכולת לסמוך אחד על השני, פתרון בעיות חשיבה אסטרטגית ויכולת להתמודד עם לחצים

נושאים שנלמד במשך השנה

פארק חבלים:

גשר חבלים, גשר חוליות, סלאקליין, אומגה, קפיצת אומץ, רשת מארינס, סולם ענקים, סולם חבלים ועוד. לכל מתקן יש מספר ואריאציות וכמובן משימות מגוונות מעולם ה-ODT שמעבר לכיף יתנו גם ערך מוסף.

טכניקות טיפוס וגלישה

טיפוס פרוסיקים, טיפוס ז'ומארים, שיטות גלישה ואבטחה, ויה פראטה, קשרים. מתקדמים במיוחד ילמדו גם בניית תחנת טיפוס. כל הטכניקות בחוגים בעיר נלמדים על עצים ועל מתקני טיפוס.

משחקי ODT:

מגוון עצום של משחקי חברה שנשחק בתענוג ועל הדרך גם נפעיל חשיבה, נבנה אסטרטגיות, נחתור לניצחון כקבוצה,נחדד את חושינו ונקשיב לעצמינו.

השרדות:

הבערת אש ללא גפרורים, בניית מחסה, ניווט בטבע, בישולי שדה, מעבר מכשולים, חץ וקשת, קליעה למטרה ועוד..

נתחיל את השנה מהכרות עם המסגרת, הכרות עם מדריך וילדים בקבוצה, נלמד כללי בטיחות בסיסיים ובהמשך נעבוד במתכונת הבאה: שני שיעורים בחודש עם תוכן אקסטרים(מתקני פארק חבלים או טכניקות טיפוס/גלישה) ושני שיעורים עם תוכן השרדות ו-ODT ללא מתקני גובה.

 איפה בשוהם

גן הירדן, ליד האומגה

כל שבוע ובכל מזג אויר (כמעט) באותו המקום באויר הפתוח 

מה קורה בימי גשם?

אם יהיה מזג אויר קיצוני אז לא יתקיים השעיר. לקראת סוף שנה כל השיעורים שהתבטלו יוחזרו כפעילות גדולה ביחד עם ההורים (בהתאם לכמות השעות שהתבטלו).

התארגנות לפני כל שיעור

בגדים מתאימים לעונה, כובעים ונעליים סגורות. בקבוק מים

בטיחות

הפעילויות מבוטחות תחת פוליסת ביטוח ייחודית הכוללת פעילות אתגרית כגון: פארק חבלים, סנפלינג, טיפוס ועוד. בניה והפעלה של מתקני גובה תיעשה על ידי מדריך מוסמך. לפני טיפוס ילדים מקבלים הדרכה מפורטת ממדריך.

ימי שיא

במהלך השנה יתקיימו ימי שיא 

הרשמה ותשלומים

.הרשמה  דרך ח.מ.ש

220  ש"ח לחודש

DSCN1494 (Medium).JPG