חוג אקסטרים בטבע

קבוצה מיוחדת הורה וילד

   בהתאמה ללקויות תקשורת בתפקוד גבוה

שעת איכות למשפחה

זמן איכות עם הילדים - קבוצה מיוחדת של הורים וילדם שמטפסים ונהנים יחד. כל שבוע בשעה קבועה מפגש מרתק בטבע. חוויות מיוחדות וחיזוק הקשר המשפחתי. החוג מתאים למשפחות עם ילדים מגיל 9. אין צורך בניסיון קודם

 

ימי שלישי בשעות הערב בלפיד/מצוק שילת

 

במהלך השנה יתקיימו ימי שיא עם פעילויות מיוחדות ביער בן שמן

משפחות החוגים נהנות מהנחות בטיולי אתגר עם סנפלינג וטיפוס בסופי שבוע

*החוג אינו חוג טיפוס

רקע

** החוג מבוסס על תחום ODT - OutDoor Training השם דגש על מכלול של אתגרים: פיזי, רגשי, חברתי (הרבה מעבר לסתם לטפס). סנפלינג וטיפוס זה רק כלי וקיימים כלים נוספים: הישרדות, שדאות וטבע תרפיה. במפגשים שלנו המשפחות יחשפו לעולם מרתק ומעצים של תחום החבל ו-ODT: הם יטפסו יחד, ילמדו טכניקות שונות יחד, ימציאו, יתכננו ויבנו,  ידמיינו, יעזו ויתנסו ביחד.  הורים וילדים יתמודדו ביחד מול מגוון משימות ואתגרים מהנים, פיזיים ומנטליים, כיחידים וכמשפחה בדרך ספורטיבית ייחודית ומהנה.  הם יחזקו את הקשר המשחתי, ישפרו כישורים בעלי חשיבות רבה בחייהם כגון: עבודת צוות, אחראיות אישית, עזרה אחד לשני, יכולת לסמוך אחד על השני, פתרון בעיות חשיבה אסטרטגית ויכולת להתמודד עם לחצים

 

ODT נולד באימון כוחות קומאנדוס אמריקאים אחרי מלחמת העולם השנייה. התפתח למסעות שטח ארוכים, אחר כך קצרים והיום מיושם בעיקר בסדנאות גיבוש לארגונים וחברות. מי שהשתתף בסדנאות כאלה יודע שמה שחשוב זה לא הכלי (משחק או טיפוס) אלא התובנות והנסיון ברמה אישית וקבוצתית: איך אנחנו הופכים קושי לאתגר, איך מתגברים על פחדים, איך מגיעים לתקשורת יותר טובה בקבוצה ואיזה כוח נותנת לנו קבוצה מגובשת... עובדים על יכולת לקבל את האחר, להקשיב ולשמוע. שמים דגש גם על שליטה עצמית, איזון, ויסות פנימי והקשבה עצמית 

 

בחוגים שלנו המשפחות מקבלות כל פעם טעימה מעולם הענק והמגוון של ODT.

נושאים שנלמד במשך השנה

 

טכניקות טיפוס וגלישה 

טיפוס ספורטיב בצוק, טיפוס פרוסיקים, טיפוס ז'ומארים, שיטות גלישה ואבטחה כולל אבטחה עצמית, ויה פראטה, קשרים וקשירות, בנייה של תחנות טיפוס על עצים.

פארק חבלים:

גשר חבלים, גשר חוליות, סלאקליין, אומגה, קפיצת אומץ, רשת מארינס, סולם ענקים, סולם חבלים ועוד. לכל מתקן יש מספר ואריאציות וכמובן משימות מגוונות מעולם ה-ODT שמעבר לכיף יתנו גם ערך מוסף.

משחקי ODT:

מגוון משחקי חברה שנשחק בתענוג ועל הדרך גם נפעיל חשיבה, נבנה אסטרטגיות, נחתור לניצחון כקבוצה,נחדד את חושינו ונקשיב לעצמינו.

השרדות:

הבערת אש ללא גפרורים, בניית מחסה, ניווט בטבע, בישולי שדה, מעבר מכשולים, חץ וקשת, קליעה למטרה ועוד..

תוכנית

נתחיל את השנה מטיפוס ספורטיבי במצוק. אורך המפגש יהיה שעה וחצי. 

מאמצע אוקטובר נעבור לאחד הפארקים בלפיד. נכיר ונלמד טכניקות טיפוס שונות על עצים. נעבוד במתכונת הבאה: שלושה שיעורים בחודש עם תוכן אקסטרים (מתקני פארק חבלים או טכניקות טיפוס/גלישה) ושיעור אחד עם תוכן השרדות ו-ODT ללא מתקני גובה. אורך השיעור יהיה שעה. באביב נחזור למצוק שילת ונתרגל את כל החומר שלמדנו, נטפס מסלולים יותר קשים ונעשה סנפלינג מגובה 25-35 מטר!!!

איפה

סתיו - מצוק שילת. מקום המפגש "מצוק שילת" - מופיע ב-Waze

חורף - פארק הבוסתן בלפיד, ליד רחוב השקמה 74

אביב - מצוק שילת. מקום המפגש "מצוק שילת" - מופיע ב-Waze

מערכת שעות

יום ג
ספטמבר-אקטובר: 17:15-18:45 במצוק שילת
נובמבר-מרץ:17:30-18:30 בלפיד
אפריל-יוני:17:15-18:45 במצוק שילת

מה קורה בימי גשם?

אם יהיה מזג אויר קיצוני שלא מאפשר פעילות נבטל את הפעילות. לקראת סוף שנה כל השיעורים שהתבטלו יוחזרו כפעילות גדולה בער (בהתאם לכמות השעות שהתבטלו).

התארגנות לפני כל שיעור

בגדים מתאימים לעונה, כובעים ונעליים סגורות. בקבוק מים, תיק גב קטן

בטיחות

הפעילויות מבוטחות תחת פוליסת ביטוח ייחודית הכוללת פעילות אתגרית כגון: פארק חבלים, סנפלינג, טיפוס ועוד. בניה והפעלה של מתקני גובה תיעשה על ידי מדריך מוסמך. לפני טיפוס ילדים מקבלים הדרכה מפורטת ממדריך.

ימי שיא

במהלך השנה יתקיימו ימי שיא עם פעילויות מיוחדות ביער

לוח חופשות וחגים

לפי לוח חופשות החוגים של בית תרבות לפיד

הרשמה
בכדי להבטיח את מקומכם בחוג יש להסדיר את התשלום ולהביא את מסמך "הצהרה והרשמה" (מצורף למטה) מודפס עם הצהרה וחתימה של לפחות הורה אחד של הילד

מדיניות התשלומים

תשלום חד פעמים על ביטוח ספורט אתגרי וציוד 450 ש"ח עבור זוג (הורה וילד אחד)

תשלום חודשי עבור זוג (הורה וילד אחד)  495 ש"ח. כל בן משפחה נוסף 220 ש"ח

  1.  שיעור חד פעמי 280 ש"ח  לזוג (הורה וילד)

ניתן לשלם בצ'ק או העברה בנקאית או בכרטיס אשראי

התשלום בגין הפעילות הינו תשלום חודשי, משתתף לא יזוכה בגין השתתפות חלקית.

  1.  

  2. ביטולים ושינויים בהרשמה
  3. הביטולים ייעשו בהודעה מראש במייל "בקשה לביטול השתתפות בחוג אתגרים וחבלים בטבע". את הטופס יש לשלוח לדוא"ל בכתובת info@tony-adventures.com. בכל מקרה חייב מבקש הביטול לוודא קבלת טופס הביטול על ידי נציג של טוני אדוונצ'ורס  .

משתתף אשר לא יהיה בידיו אישור קבלת מייל על ידי נציג של טוני אדוונצ'ורס על ביטול החוג ייחשב כמי שהמשיך להשתתף בחוג, וימשיך להגבות ממנו תשלום מלא.

ניתן לבטל חוג עד סוף חודש קלנדרי- הביטול ייכנס לתוקף חודש לאחר מכן.

החל מחודש דצמבר ועד 15 לחודש מרץ 2020 כל בקשת ביטול תידון לגופה ואם תאושר על ידי טוני אדוונצ'ורס יחויב המשתתף בתשלום של חודש אחד נוסף.

מועד אחרון להגשת בקשה לביטול חוג יהיה ה-15 לחודש מרץ 2020. 

לאחר התאריך הנ"ל יחויב המשתתף עד סוף שנת הפעילות, למעט סיבה בריאותית בצירוף אישור מתאים מרופא.

במקרה של פציעה או מחלה ממושכת יש להביא אישור רפואי מתאים. עם חזרתו של המשתתף לחוג יש להביא אישור רפואי המתיר את השתתפותו.

אי הופעה לחוג אינה פוטרת את המשתתף מתשלום.

אין ביטול והחזר כספים רטרואקטיבית.ילד\ה שהחסירו שיעורים מפאת מחלה לא יקבלו החזר